जापोरिजियामा मिसाइल आक्रमणमा ११ को मृत्यु

कोल्हवी न्यूज
२०७९ फाल्गुन २१, आईतवार ०७:३२

युक्रेनको दक्षिणी सहर जापोरिजियामा रहेको एक आवासीय भवनमा रुसले गरेको मिसाइल आक्रमणमा परी मृत्यु हुनेको संख्या ११ पुगेको छ । शनिबार राष्ट्रिय आपतकालीन सेवाले भवनको भग्नावशेषमा एक महिलाको शव फेला पारेको थियो । बिहीबार बिहान भएको आक्रमणमा मारिनेमा एक बालक रहेको भारतीय समाचार एजेन्सीले जनाएको छ ।

रुस र युक्रेनबीच एक वर्षभन्दा बढी समयदेखि युद्ध चलिरहेको छ । यस्तो अवस्थामा दुवै देश सैन्य फाइदा उठाउने उद्देश्यले आ–आफ्नो रणनीति कार्यान्वयनमा लागेका छन् । यसैबीच, युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्कीले आफ्नो रणनीति स्पष्ट गरेका छन्। शत्रुलाई हाम्रो भूमिबाट धपाएर स्वीकार गर्नेछौं ।

क्षेत्रीय प्रशासन अधिकारीहरुका अनुसार ४०० मिसाइलले आवासीय भवनमा प्रहार गरेको थियो। आक्रमणको केही समय पछि, भोलोडिमिर जेलेन्स्कीले टेलिग्राममा एक पोस्टमा रूसलाई जवाफदेही बनाए। उनले भने, ‘आतंकवादी मुलुकले हाम्रा जनताको हरेक दिन आतङ्कको छायाँमा बिताओस् भन्ने चाहन्छ, तर त्यसको नियतलाई सफल हुन दिँदैनौँ । जुनसुकै अवस्थामा शत्रुलाई हाम्रो भूमिबाट धपाएर स्वीकार गर्नेछौं।’

भर्खरै भोलोडिमिर जेलेन्स्कीले एक वरिष्ठ सेना कमाण्डरलाई बर्खास्त गरेका छन् । बर्खास्त गरिएका सैन्य कमाण्डरको नाम एडवार्ड मोस्कल्यायोभ हो। राष्ट्रपति जेलेन्स्कीले कुनै स्पष्ट कारण नदिई मोस्कल्यायोभलाई पदबाट बर्खास्त गरेका थिए। उनी युद्धका बेला डोनबालास क्षेत्रमा तैनाथ भएका थिए । युक्रेनी अधिकारीहरूले देशभर भ्रष्टाचार विरोधी खोजी गरिरहेका छन्, जसका अनुसार धेरै उच्च अधिकारीहरूलाई बर्खास्त गर्न सकिन्छ ।

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*